Фальклорнае свята «Мы заўём вянкі ды на ўсе святкі...». Полацк

Спасибо за голос!

Вы чулі голас сваёй зямлі? Як гучыць ён, пра што расказвае, аб чым спявае, да чаго кліча, аб чым задуменна гаворыць... Якім развітальным ён можа быць і салодкім, легкім ды пявучым. Ён ва ўсім — у поклічы журавоў і подыху ветру, шапаценні лістоты, у шуме азёрных хваляў, і ... у нашых песнях. Колькі ж іх ведалі раней, і не злічыць...

Запрашаем у Музей ткацтва Паазер'я 16 мая 2009 (субота) а 19-й гадзіне паслухаць даўнія спевы, якія яшчэ захаваліся на Полацкай зямлі.

У фальклорным свяце прымуць удзел:

- узорны фальклорны калектыў «Знічка» УА «Палатоўская дзяржаўная агульнаадукацыйная дзіцячы сад - сярэдняя школа Полацкага раёна». Кіраўнік: Захарэўская Лідзія Мілецьеўна.

- народны фальклорны гурт «Голас спадчыны» Багатырскага сельскага дома культуры (Полацкі раён). Кіраўнік: Пісюкова Вера Уладзіміраўна.

- гурток народнага ткацтва «Чаўначок» на базе УА «Гімназія № 4» г. Віцебска. Кіраўнік: Глот Соф'я Савельеўна.

Песні гучаць як адзін голас, і гэты голас дасягае самых патаемных куточкаў душы, узлятае над лесам, плыве над азёрамі і робіцца голасам народнай зямлі, запамінальным і адметным, каб пачууўшы яго аднойчы, не забыць — ніколі.

Чакаем Вас у Музее традыцыйнага ручнога ткацтва Пааазер'я!

Тэлефон: 8(0214)42-30-41