Прэзентацыя зборніка вершаў Галіны Нячаеввй

22 снежня (чацвер) у свой дзень народзінаў Галіна Рыгораўна Нячаева прэзентуе новы ўласны зборнік вершаў "Время циклонов".

Галіна Рыгораўна - супрацоўніца Веткаўскага музея з першага дня адкрыцця пастаяннай экспазіцыі і нават крыху раней. Працяглы час яна была дырэктаркай музея, а зараз займае пасаду намесніцы дырэктара па навуковай працы. З'яўляецца заслужанай дзеячкай культуры Беларусі, а за творчы ўклад у культуру Беларусі была ўзнагароджана медалямі Францыска Скарыны і Кірылы Тураўскага.

Галіна Нячаева - навуковец з неверагодна таленавітай творчай душой. Усе экспазіцыі Веткаўскага музея і часовыя выставы філіяла аформленыя самой спадарыняй Галінай ці пад яе пільным наглядам. Галіна Рыгораўна неверагодна прыгожа малюе карціны. А яшчэ - умела, трапна і цікава складае словы і сэнсы ў вершы.

Галіна Нячаева - прызнаная паэтка (з'яўляецца сябрам Саюза пісьменнікаў Беларусі). У мінулыя гады ўжо пабачылі свет дзве кнігі яе лірыкі: "Свобода воды" і "Ужин с живописцем".

А сёлета выйшаў новы зборнік вершаў "Время циклонов", які Галіна Рыгораўна ўласна прэзентуе 22 снежня ў Арт-кафэ Гомельскай абласной бібліятэкі.

Запрашаем вас на гэтую падзею!

Уваход вольны.

22.12.22 (чацвер) у 16:00.
Арт-кафэ Гомельскай абласной бібліятэкі
(пл. Перамогі, 2а)

22 декабря (четверг), в свой день рождения Галина Григорьевна Нечаева презентует новый сборник стихов «Время циклонов».

Галина Григорьевна - сотрудница Ветковского музея с первого дня открытия постоянной экспозиции и даже немного раньше. Долгое время она была директором музея, а сейчас занимает должность заместителя директора по научной работе. Является заслуженным деятелем культуры Беларуси, а за творческий вклад в культуру Беларуси была награждена медалями Франциска Скорины и Кирилла Туровского.

Галина Нечаева – учёный с невероятно талантливой творческой душой. Все экспозиции Ветковского музея и временные выставки филиала оформлены ей самой или под её непосредственным руководством. Галина Григорьевна невероятно красиво рисует. А ещё - умело, искусно и интересно складывает слова и смыслы в стихи.

Галина Нечаева – признанная поэтесса (является членом Союза писателей Беларуси). В прошлые годы уже увидели свет две книги её лирики: «Свобода воды» и «Ужин с живописцем».

А в этом году вышел в свет новый сборник стихов «Время циклонов», который Галина Григорьевна презентует 22 декабря в Арт-кафе Гомельской областной библиотеки.

Приглашаем вас на это событие!

Вход бесплатный.

22.12.22 (четверг) в 16:00.
Арт-кафе Гомельской областной библиотеки
(пл. Победы, 2а)